Добро пожаловать, Посетитель! [ Регистрация | Войтиrss  |  tw

Разместить объявление

Компьютерный анализ музыки

| Интернет роботы парсеры грабберы | 28.07.2014

Американські науковці розробили алгоритм, що дозволяє науково виміряти стилістичну еволюцію музики рок- та поп-гуртів

Поки що науковці Технологічного університету Лоуренса, які створили алгоритм, продемонстрували ефективність свого методу на альбомах «Бітлз», передає Еспресо.TV з посиланням на Лента.ру

Професор Ліор Шамір створив програму акустичного аналізу криків китів, а потім переробив її на алгоритм для роботи з музичними альбомами. Програма перетворює кожну пісню в спектрограму – візуалізацію звуків. А потім спільне та відмінне в музиці простежується за даними спектрограм за допомогою алгоритмів розпізнавання образів і статистичних методів.

Шамір прогнав за своєю програмою 11 пісень з кожного з 13 студійних альбомів «Бітлз» і спробував оцінити стилістичні відмінності між альбомами за спектрограмами окремих композицій. Програма змогла правильно визначити послідовність виходу всіх платівок. Вона навіть здогадалася, що пісні на останньому студійному альбомі бітлів (Let It Be, 1970 рік) були записані раніше, ніж на попередньому (Abbey Road, 1969 рік).

«Якщо ви не фанат «бітлів», ви навряд чи знаєте, що альбом Help! вийшов перед Rubber Soul, – а наша програма легко це з’ясувала. Штучний інтелект здатний побачити динаміку музичних стилів, просто «слухаючи» пісні», – тверджує Шамір.

Алгоритм показав такі ж відмінні результати і з музикою інших груп – Queen, U2, ABBA і Tears for Fears. Єдиний виняток стосувалося останнього колективу: програма вказала на істотну схожість двох альбомів Tears for Fears, між виходом яких минуло 15 років. Ймовірно, справа в тому, що Seeds of Love 1989 був записаний перед самим розпадом групи, яка возз’єдналася тільки в 2004 році з альбомом Everybody Loves a Happy Ending. У цих релізів більше спільного, ніж у двох сольних альбомів, записаних після 1991 року лідером групи Роландом Орзабалом (він зберіг за собою назву колективу).

В епоху «великих даних» (big data) такі алгоритми можуть допомогти у пошуку та організації великих баз даних музичних композицій, а також у підборі треків, що відповідають індивідуальним вподобанням людини.

http://espreso.tv/news/2014/07/28/u_ssha_vcheni_stvoryly_alhorytm_za_yakym_mozhna_vyznachyty_stylistychnu_evolyuciyu_bitlz

    

2,098 всего просмотров, 1 сегодня

  

Спонсорские ссылки

Один ответ к “Компьютерный анализ музыки”

 1. Вася вкл 28.05.2016 @ 18:43

  Ученые после нескольких лет кропотливой работы представили гарнитуру-переводчик. Об этом сообщает Ufunk.

  С ее помощью общаться могут до четырех человек одновременно.

  Специальное приложение, установленное на гаджет, переводит речь собеседника и озвучивает ее в наушник на понятном владельцу языке. Гарнитура может быть подключена к смартфону или планшету.

  Этот революционный гаджет был разработан программистами Waverly Labs после двух лет кропотливой работы над ним.

  Ориентировочная стоимость устройства – от $149 и $249 за комплект с двумя гарнитурами.

  ЛIГАБiзнесIнформ
  Информационное агентство liga.net

Написать ответ


три + 6 =

 • Еще нет популярных публикаций.

Баннер

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов